W dniu 10 września 2022 r. w Stadninie Koni w Rzecznej odbył się XX Otwarty Warmińsko – Mazurski Czempionat Źrebiąt - Koni Ras Szlachetnych. Organizatorem imprezy był Sportowy Klub Jeździecki Baskil z siedzibą w Rzecznej, Stado Ogierów Starogard Gdański Spółka z o.o. w Rzecznej oraz Warmińsko – Mazurski Związek Hodowców Koni w Olsztynie.

Partnerem wydarzenia był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

W wydarzeniu zostało ocenionych łącznie 38 źrebiąt urodzonych w roczniku 2022. Komisja oceniała klaczki i ogierki skokowe i ujeżdżeniowe zarówno zarejestrowane w polskich jak i zagranicznych księgach. Sędziowie przyznawali noty za typ, pokrój, ruch i zdrowie i rozwój.

Komisja sędziowska w składzie Aleksandra Lusina Gołaś (zawodniczka poziomu Grand Prix konkurencji skoki przez przeszkody), Dobrochna Olesińska – Zabłocka (Główny Hodowca ds. Hodowli Koni w Stadninie Koni Dobrzyniewo) oraz Jarosław Lewandowski (Dyrektor Kujawsko – Pomorskiego Związku Hodowców Koni w Bydgoszczy).

zdj 1

 

W kategorii klaczek najlepiej oceniona klaczkę rasy sp DIUNA po ogierze Fantastic od klaczy Desmona po Danciano hodowli i własności Pana Andrzeja Borysa. Klaczka ta dostała wyróżnienie za najlepszego źrebaka o rodowodzie ujeżdżeniowym.

zdj2

 

Drugie miejsce zajęła klaczka LIME TO DATE rasy sp po ogierze Up t Date KWPN od klaczy Limonka po Grey hodowcy i właściciela Pana Sławomira Kaczmarczyka.

zdj3

 

Trzecie miejsce zajęła klaczka NIKSA rasy wlkp/ poch trk po ogierze Lord Oder I matka Nitta po Eloquent hodowli i własności Stadnina Koni Liski.

zdj4

 

W kategorii ogierków pierwsze miejsce zdobył rzeczniański CHOCOLATE BOY rasy sp po ogierze Mattias KWPN ( Comme il Faut x Catoki x Berlin) od matki Chocca po Almanzor hodowli i własności Stadnina Koni Rzeczna. Komisja poprzez swoje noty uznała tego ogierka za najlepsze źrebie Czempionatu. Wcześniej w lipcu 2022 roku Chocolate Boy znalazł się w czołówce Wechta Equestrian Foal Show w Racocie.

zdj5

 

Drugie miejsce zajął ogierek QUANDO ME AME Z po ogierze Qudamo od klaczy Chico's Zarina pon Chico's Boy hodowli i własności Pani Katarzyny Niedźwieckiej.

zdj6

 

Trzecie miejsce zajął ogierek AVEIRO rasy sp po ogierze Wembley hol. od klaczy Almeria po Colox Cup hodowli i własności Stadnina Koni Rzeczna.

zdj 7

Wyniki XX Otwartego Warmińsko – Mazurskiego Czempionatu Źrebiąt - Koni Ras Szlachetnych

wyniki 20 czempionatu